banner

header ads

Dünyanın En Değerli Markası Google Oldu

İnternet aleminin dev ismi Google, dünyanın en değerli markaları sıralamasında ilk sıraya yerleşti.


İnternet devleri sıralamasında, 6 yıldır liderliğini sürdüren Apple şirketi, 2017 Şubat ayı ile birlikte yerini, Bir diğer İnternet devi ve en büyük arama motoru olan Google'a bıraktı. 

2016 yılında 145.5 Milyar Dolar'lık bütçe ile ilk sıraya yerleşen Apple şirketini, 88.2 Milyar dolarla Google izliyordu. Ama 2017 yılına girdiğimizde ise göze çarpıcı rakamlar çarpıyordu. 

2017 rakamlarında ise Apple'in 145.5 Milyar dolarlık bütçesi, 107 Milyar dolar'a gerilerken, Google ise tam tersi bir hareketlilik yaparak, 88.2 Milyar dolar olan bütçesini kat kat artırarak, 109.4 Milyar dolar yaptı ve Dünyanın en değerli markaları sıralamasında birinciliğine tam anlamıyla yerleşti.

Peki Apple neden bu kadar değer kaybetti.

Söylentilere göre, Apple şirketi sadık müşterilerinin iyi niyetlerini aşırı derecede sömürerek, yenilik icat edeceğiz diye vaatler vererek ve verilen vaatlerinde, iç açıcı özelliklerde olmadığını düşünen müşteriler, tek tek Apple şirketi ile ilişkiyi kesmiş.

Dünyanın en değerli markaları güncel listesi

Brand Finance'nin yayınlamış olduğu 2017 Global 500 adli raporunda sunmuş olduğu "Dünyanın en değerli markalarının güncel listeleri"Yani anlayacağınız Google Amca geri döndü. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar