banner

header ads

Combat Elite Nasıl Oynanır / Başlangıç


Bilgisayarda zamanımın çoğunu League of Legends, Zula yada Minecraft oynayarak geçiriyorum. geri kalan zamanlarda Facebook'ta dolanıp duruyorum. Facebook üzerinde her türden oynanılan milyonlarca oyun mevcut ve bende bazen bunlardan güzel olanları bulup vakit öldürüyorum. Daha önce Fishao adlı Online balık tutma oyunu oynamıştım ve Yeni Bir Oyun Keşfettim (FİSHAO) başlığı altında yeni başlayanlar için kısa bir başlangıç rehberi hazırlamıştım. Bugün yeni bir oyun ile daha karşınızdayım. Combat Elite

Combat Elite, insan uygarlığını kontrol etmeye kararlı olan F.R.A.Y. adlı kötücül bir uzaylı kuruluşla savaştığınız, modern bir savaş stratejisi oyunudur. Dünyayı geri almak için sadece birkaç cesur kahraman kalmış durumda. Savaşa hazırlanın!

Genellikle Türkçe dil desteği olan oyunları tercih ediyorum. Nedeni ise; bazı yerlerde oldukça küçük ayrıntılar olan yerlerde İngilizce olunca zorlanabiliyorsunuz. Özellikle oynadığınız oyun yeni olunca ne nedir bilmiyorsunuz ve belkide oyundaki en zor çıkan bir başlangıç itemi vs. satıyor yada silebiliyoruz :D

Oyunda ''Harita'' kısmında geçmeniz gereken yüzlerce bölüm mevcut ve resimde gördüğümüz bunlardan sadece ikisi. bitirdikçe yeni bölümler açılıyor. Oyunda toplam 7 karakterimiz var ve oyuna 1 tane ile başlıyoruz,  haritaları açtıkça da arkadaşlarımızı buluyoruz ve onları da daha sonraki savaşlarımıza dahil etmemiz mümkün oluyor.
1.) Bölümlerde bulduğunuz yerlere ''Saldır'' dediğimizde saldırıya geçer. Enerji Harcar.

2.) ''Keşif Yap'' seçeneğini seçerseniz düşmana uzaktan bakabilir ve çok dişli bir rakip ise geri çekilebilirsiniz. Enerji harcamaz.

1.) Saldıracağınız bölgede bulunan mayınların üstünden askerleriniz geçerse canları büyük miktarda azalır o yüzden askerlerinizi hedefe götür seçeneği ile yanlarından dolaştırabilirsiniz.

2.) Savaş içinde size verilen 3 tane özel kuvvet bulunuyor. (ayrıntı aşağıda)

3.) Sizin askerleriniz bu kısımda yer alır. Eğer bir savaşta askerleriniz ölürse ve sayınız azalırsa sonraki savaşa az askerle girmenizi tavsiye etmem. Asker alma bölümünden sayınızı fulleyin.

1.) Keşif yaptığınız yere bakıp savaşı kazanabileceğinizi düşündüğünüz anda sağ altta bulunan ''Saldır'' butonuna basıp saldırıya geçebilirsiniz.
Roket Atışı: Savaşa başladığınız anda Roket işareti bulunan botunu seçip istediğiniz bir düşman bölgesine enerjiye göre roket atabilirsiniz. Doğru zamanda ve yerde kullanmak savaşı lehinize çevirebilir.

Hedef Göster: Askerlerinizi çağırdığınız anda onlara en yakın yere saldırıya geçerler ve rakip kulelerin menzili yetiyorsa sizin askerlerinizi öldürmesi içten bile değil. o yüzden bu butona basıp kuleleri işaret edip askelerinizi kulelere yönlendirebilir ve saldırıya geçmelerini emredebilirsiniz. Böylece askerleriniz ölse bile rakip kulelerden birisini çoktan indirirsiniz.

Sağlık Kullan: Rakip kulelerin askerleriniz saldırdığı anda canları büyük orandan düşer. o yüzden askeriniz sabit kaldığı ksısmın içine sağlık kullan'ı atarsanız büyük miktarda iyileşme gösterecekler ve belkide ölmesi gözüyle baktığınız askerleriniz bir anda bütün kuleleri yok edip Ana binayı yerle bir ederek savaşı size kazandırabilir.

Sizde bu macerada yerinizi almak istiyorsanız aşağıdaki linkten oyunu oynayabilir ve takıldığınız yerlerde sorularınızı Yorum yap kısmından sorabilirsiniz. İYİ OYUNLAR

Yorum Gönder

0 Yorumlar