banner

header ads

Nasa Çalışacak Adam Arıyormuş ?


Uzay hikayelerini merak mı ediyorsun, yada Uzay bilimiyle alakalı dergi,mecmua okuyup araştırma yaptığın oldu mu ? Peki NASA'yı duydun mu? Bu alanla ilgisi olmayan bile Nasa'yı kesinlikle duymuştur. Peki Nasa'nın Marsa göndermek için Eleman aradığını duydunuz mu ? Şuan Duydunuz :)

Dünyanın en prestijli uzay programı çalışmalarından sorumlu kurum olan Nasa, yaşadığı hayatı değiştirmek, aksiyona atılmak isteyenler için Marsa göndermek amaçlı eğitim görmeleri ve Astranot olmaları için eleman alımı kayıtları yapacağını duyurdu.

15 Aralık tarihinden itibaren kayıtların açılacağını duyuran NASA şirketi Şubat'ın ortasına kadar'da alımları kabul edecek. 2017 yılının ortalarına doğru katılım gösterenlerin arasından seçilecek olan isimler açıklanacak.

Koskoca Nasa Şirketi elini sallayan herkesi çalıştırmayacak. gerekli olan bazı prosedürler mevcut.

En az 4 yıllık üniversite mezunu olmanız şart, Tercih edilecek kişileri ise,Matematik, Fizik ve mühendislik bölümlerinden mezun olanlardan ve bu mesleklerden en az 3 yıllık tecrübe isteniyor. yani Bütün Prosedürler olsa bile 2 yıllık iş geçmişin varsa elenme riskiniz de var. Ve alımlardaki en garip istek ise sizden istenen 1000 saatlik bir jet uçağı deneyimi. Evet bunların hepsi sizde mevcut ise NASA şirketine başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvuruda bulunmak için Nasa'nın kendi Sitesi olan NASA.GOV'a giriş yapıp gerekli bilgileri öğrenip başvuru yapabilirsiniz.

Ama Jetide onların olsun,uzayı da Mars'ı da derseniz alın benim gibi elinize Cips ve Kolanızı açın bir uzay filmi izleyin. Hem biz gidip napacaz, Uzay boşluğunda uçurtmamı uçartcaz :D

Yorum Gönder

0 Yorumlar